21.07.2019 - 13:38

POLITICA DE CONFIDENȚIALITATE (pentru ev-kirche-schaessburg.ro / .eu, schaessburg.ro / .eu - 14 iulie 2019)
Disclaimer
În ciuda celei mai mari griji în crearea paginilor, nu ne putem asuma nicio răspundere pentru conținutul acestora. Drepturile la texte, la cuvântul vorbit, respectiv la fotografii, aparțin, în principiu autorilor lor, pentru care doar aceștia își pot asuma răspunderea. Subliniem în mod expres că transferul de date pe Internet poate avea vulnerabilități de securitate necunoscute pentru care, din partea noastră, nicio răspundere nu poate fi acceptată. Această declarație de declinare a responsabilității trebuie considerată ca parte a ofertei de informație de pe internet de la care a fost menționată această pagină. Dacă secțiunile sau termenii individuali ai acestei declarații nu sunt legali sau corecți, conținutul sau valabilitatea celorlalte părți rămân neinfluențate de acest fapt. Pentru informații despre alte site-uri care nu sunt direct de la noi, nu suntem responsabili!
Proprietățile paginii
Paginile web sunt create cu HTML 5.3, CSS3, UTF-8 și PHP 7.3 filme în format mp4. Acest site foloseşte TLS 1.3. Se aplică actuala Content Security Policy (CSP Level 3 WD). Paginile sunt optimizate pentru lățimea ecranului 1000 pixeli. Java, Cookie-uri proprii și JavaScipts proprii nu sunt utilizate, iar evaluări proprii ale vizitelor pe pagină nu au loc. Paginile web nu stochează date personale. Excepția este forma noastră de contact, cu care ne puteți contacta. Datele înregistrate din mesajul dvs. vor fi utilizate numai pentru a procesa întrebări, nu vor fi distribuite unor terțe părți și apoi vor fi șterse. Pentru noi, se aplică principiul economiei de date. Dacă aflăm că informațiile personale au fost colectate pe site fără consimțământ, vom face pașii corespunzători pentru a șterge aceste informații. Dacă schimbați e-mail-uri cu unul din site-urile noastre într-un alt mod, acesta poate fi semnat și criptat (S / MIME). Respectarea cerințelor legale este, de asemenea, dată în acest caz. Răspunsurile redactate pe hârtie, dacă le putem da, necesită acordul dvs. că putem transmite date de livrare expeditorilor. Nu trimitem e-mailuri nesolicitate. Browserele actuale care susţin TLS 1.3 sunt de exemplu: Chromium 77, Google Chrome 75, Microsoft Edge Dev Build 77, Mozilla Firefox 68, Opera 62 şi Safari 12.1.1 (macOS Mojave). (Data: 13 iulie 2019). Puteți alege, eliminarea colectării de date prin intermediul Google Analytics, pe viitor prin a face o opt-out add-on (https://tools.google.com/dlpage/gaoptout?hl=de) instalat pentru browserul dvs.
Paginile nu utilizează Gelokation sau Geotrageting și funcționează complet fără acestea. Dacă considerați necesar, decideți independent de aceasta, dacă în setările sistemului de operare pe care îl utilizați și în browsere, dacă și ce date colectează browser-ul și eventual le transmite mai departe producătorului browser-ului.
Hosting
ATVIRTUAL.NET KG, găzduiește datele și se află la Groß-Enzersdorf lângă Viena. Localizarea serverului este la Amsterdam (Țările de Jos). Hărțile sunt create online cu ArcGIS. (Localizarea serverului este la Ashburn (Statul Virginia, S.U.A.). Termeni de utilizare: https://assets.esri.com/content/dam/esrisites/media/legal/ma-translations/romanian.pdf).
Link-uri către alte site-uri (linkuri)
Site-urile noastre conțin legături către site-urile Bisericii Evanghelice C. A. din România și către „Herrnhuter Losungen”, deoarece credem că aceste pagini ar putea fi de interes pentru dvs. Nu avem nicio influență asupra designului, conținutului și securității acestor site-uri web. De asemenea, nu putem controla modul în care furnizorii acestor site-uri web vă gestionează informațiile. Politica de confidențialitate, responsabilitatea noastră și răspunderea noastră, prin urmare, nu se extind la site-urile web asociate. Pentru alte întrebări, vă rugăm să contactați direct Biserica Evanghelică C. A. din România sau „Herrnhuter Losungen”.

Pentru întrebări legate de protecția datelor bisericești, vă rugăm să contactați:

Ne puteți contacta: